Stomos nesandarumo simptomai

Kaip pastebėti pratekėjimą ir kuo jis skiriasi nuo mechaninio dirginimo ar kitų komplikacijų?

Jei atsiranda odos problemų ar komplikacijų, visada reikia nedelsiant kreiptis į stomos priežiūros slaugytoją. Anksti pastebėję pratekėjimo požymius, galite užkirsti kelią galimai odos problemai dar prieš jai išsivystant. 

Atlikite patikrą ieškodami bet kokio stomos turinio ant odos arba lipnios plokštelės nugarėlėje. Net jei nėra tiesioginių vaizdinių pratekėjimo požymių, atkreipkite dėmesį į ką nors neįprasto, pvz., jei lipni plokštelė atrodo „išsilydžiusi“ (nes klijai sureagavo su turiniu).

Pratekėjimas kelia didelį susirūpinimą daugeliui žmonių, todėl pravartu rasti būdų, kaip jo išvengti.

Siekiant užtikrinti optimalų sukibimą, bazinę plokštelę reikia uždėti ant švarios ir visiškai sausos odos. Stomai ir odai aplink ją nuvalyti pakanka švaraus vandens.

Kai reikia pritvirtinti stomos bazinę plokštelę, angą reikia iškirpti taip, kad ji tiksliai atitiktų stomos skersmenį ir formą. Geriausia vadovautis taisykle „ne per laisva ir ne per ankšta“.

Mechaninio dirginimo požymiai

Jei oda apie stomą paraudusi, skausminga ir drėgna, galbūt net šiek tiek kraujuoja, bet pratekėjimo nebuvo, problema gali būti mechaninė. Tai reiškia, kad oda tiesiog dirginama per dažnai ir per stipriai stomos maišelio nuėmimo metu arba dėl per grubaus odos valymo ar šveitimo. 

Kad išvengtumėte mechaninio sudirginimo, stenkitės elgtis kiek įmanoma švelniau tiek nuimant lipnią bazinę plokštelę, tiek valant odą. Stenkitės plokštelę nuimti lėtai, o ne rauti ar plėšti. Naudodami kitą ranką tvirtai prilaikykite odą, kad sumažintumėte jos įtampą. Klijų valikliai taip pat gali padėti nuimant priemonę.

 

SVARBU! Jei turite rūpesčių, pavyzdžiui, problemų su oda arba norite sužinoti, kaip naudoti naujus produktus, visada turėtumėte pasikonsultuoti su savo stomos priežiūros slaugytoja.

Užsiregistruokite Coloplast Care

Kuo Coloplast Care gali jums padėti?

  • Patikimi patarimai, kai tik jums jų reikia
  • Papildo mokymus ir patarimus, kuriuos gaunate iš stomos priežiūros slaugytojos
  • Padeda pasirenkant tinkamus produktus
  • Nemokami Coloplast stomos priežiūros slaugytojų apsilankymai namuose

Gyvenimas su stoma – ne visada yra paprastas, bet neprivalote visų problemų įveikti vieni!