Grįžimas į savo kasdienybę 

Gali pasirodyti, kad bus sunku grįžti prie kasdienės rutinos, pomėgių ir veiklos, kurią darydavote anksčiau. Iš pradžių galite jaustis labai pavargę, todėl pradėkite palengva.

Grįžimas į darbą

Ar jūsų būklė leidžia grįžti į darbą, priklauso nuo atliktos operacijos ir gydytojų rekomendacijų. Jei planuojate grįžti į darbą, svarbu kuo greičiau aptarti galimybes su darbdaviu. Kai kurie darbdaviai gali pasiūlyti dirbti sutrumpintą darbo dieną, nes jūsų kūnas vis dar prisitaiko.

Grįžimas į studijas

Jei jūsų būklė leidžia grįžti į studijas, galioja tie patys patarimai. Pasitarkite su studijų konsultantu, kad pradėtumėte palengva, mokydamiesi tik kelių dalykų, kol įvertinsite, kiek galite.

Atlikite „bandomąjį apsilankymą“ 

Likus kelioms savaitėms iki grįžimo į darbą ar studijas, gali būti naudinga apsirengti ir susiplanuoti savo dieną taip, lyg eitumėte į darbą ar universitetą – tai tarsi „bandomasis apsilankymas“ procesui suformuoti. Įvertinkite dietą ir tai, kiek kartų turėsite pakeisti ar ištuštinti stomos maišelį, atitinkamai planuokite dieną.

Bendravimas

Nesvarbu, ar tai būtų ramus pasisėdėjimas vietiniame bare, vakarienė su antrąja puse ar išėjimas į miestą su draugais - niekas neturėtų sutrukdyti mėgautis visais socialiniais dalykais, kuriuos darėte prieš operaciją.

Gali būti naudinga iš pradžių išsikelti sau nedidelius tikslus. Tai gali būti toks paprastas dalykas, kaip pasinaudojimas viešuoju tualetu pirmą kartą, apsilankymas restorane, giminaičio aplankymas arba išvykos planavimas. Neilgai trukus svarstysite apie atostogų rezervavimą ar net ėjimą šokti!

Susitikus su naujais žmonėmis, nebūtina jiems pasakoti apie savo būklę, nebent jums tai yra priimtina. Tai visiškai priklauso tik nuo jūsų.

Intymumas

Bet kokios rūšies operacija gali turėti įtakos jūsų išvaizdai ir savijautai. Eksperimentuokite ir susitaikykite, kad prireiks laiko prisitaikyti. Tai ne tik stoma, bet ir visas jūsų kūnas. 

Lytiniai santykiai nekelia pavojaus pažeisti stomą, dauguma žmonių gali atnaujinti sveiką lytinį gyvenimą. Natūralu jaustis neužtikrintai, todėl darykite tik tai, kas jums patogu, neskubėkite ir pasikalbėkite su savo partneriu. 

Intymiomis akimirkomis galima naudoti nedidelius stomos maišelius. Peržiūrėkite mūsų stomos priemonių ir pagalbinių gaminių asortimentą. Prireikus mūsų konsultantai padės rasti geriausius sprendimus.

Kelionės

Stoma neturėtų trukdyti jums keliauti, tačiau prireiks šiek tiek papildomo pasiruošimo, ypač pradžioje. 

Nesvarbu, keliaujate automobiliu, laivu, traukiniu ar lėktuvu, nepamirškite pasiimti nedidelį krepšelį, kuriame galėsite laikyti papildomus stomos maišelius ir kitas priemones, kurių gali prireikti.

Jei keliaujate automobiliu, gali būti naudinga pasiimti nedidelę pagalvėlę. Padėkite ją ant kelių tarp saugos diržo ir stomos maišelio. Taip išvengsite saugos diržo ir stomos trinties. 

Prieš keliaudami į užsienį turėtumėte patikrinti, kaip jūsų būklė ir aplinkybės yra apdraustos kelionės draudimo polise. Galbūt jums reikia ieškoti papildomo draudimo – jei taip, būtinai nurodykite savo stomos operaciją. 

Taip pat verta pasistengti iš anksto išsiaiškinti, kur ir kaip galite gauti medicininę pagalbą atvykimo vietoje. 

Jei vykstate į ilgesnę kelionę, turėtumėte patikrinti, ar ten, kur vykstate, galima gauti reikiamų stomos priežiūros priemonių. Jūsų nuolatinis tiekėjas gali netgi pasirūpinti pristatymu į užsienį, jei paprašysite iš anksto.

Maudymasis duše ir vonioje

Turėdami stomą galite maudytis ir praustis duše, kaip įprasta, nebent jums buvo patarta kitaip. Galite praustis su uždėtu arba nuimtu stomos maišeliu. Vandenyje jis nenukris, jei nuspręsite jo nenusiimti, o jei maudotės nusiėmę stomos maišelį, stomos plovimas muilu nėra problema. Tačiau įsitikinkite, kad naudojate muilą, kuriame nėra aliejaus ir kuris nepalieka likučių. Dušo želė, vonios putos ir kai kurie drėkinamieji losjonai apsunkina stomos maišelio prilipimą.

Užsiregistruokite Coloplast Care

Kuo Coloplast Care gali jums padėti?

  • Patikimi patarimai, kai tik jums jų reikia
  • Papildo mokymus ir patarimus, kuriuos gaunate iš stomos priežiūros slaugytojos
  • Padeda pasirenkant tinkamus produktus
  • Nemokami Coloplast stomos priežiūros slaugytojų apsilankymai namuose

Gyvenimas su stoma – ne visada yra paprastas, bet neprivalote visų problemų įveikti vieni!